בדיקת EEG

בדיקת EEG

בדיקת EEG במצפן קליניק

בדיקת EEG לאבחון אפילפסיה ושאר בעיות ומחלות מוחיות אצל ילדים ומבוגרים, מתבצעת על ידי הצוות המקצועי של מצפן קליניק – מרכז לטיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי. אנו מבצעים בדיקת EEG בשינה או בזמן ערות בהתאם לנדרש בכל מקרה לגופו. על ביצוע הבדיקה אמון צוות רפואי מקצועי הכולל טכנאית רפואית מנוסה, המספקת לנבדקים הסברים מפורטים ומלווה אותם במהלך הבדיקה. נוירולוג מבוגרים או נוירולוג ילדים מבצע את פענוח התוצאות וקביעת המשך טיפול בהתאם.

מהי בדיקת EEG ?

בדיקת EEG – אלקטרואנצפלוגרם הינה בדיקה לאבחון של אפילפסיה, לסיוע בבחירה של טיפול באפילפסיה וכן לאבחונן של מחלות והפרעות מוחיות אחרות. הבדיקה אינה פולשנית ואינה כרוכה בכאבים. באמצעות הבדיקה, הרושמת את פעילותו החשמלית של המוח, ניתן להעריך את תקינותה של פעילות זו ולגלות שינויים והפרעות בהולכה החשמלית. ניתן לבצע את הבדיקה בשינה או בעירות. לעיתים מבצעים בדיקת EEG בחסך שינה – אם במטרה לעודד הירדמות (בעיקר אצל ילדים) ואם מכיוון שחוסר השינה עשוי לעורר פעילות חשמלית לא תקינה במוח או להדגישה.

מהלך ביצוע בדיקת EEG במצפן קליניק

בדיקת EEG פרטית מתבצעת בקליניקת מצפן במקצועיות וכוללת:

  • הצמדה של כעשרים אלקטרודות לקרקפת באמצעות חומר דביק. האלקטרודות מעבירות ומציגות את רישום הפעילות החשמלית במוח בצורה של קווים גליים.
  • שלב נוסף בבדיקה – חשיפת הנבדק למגוון גירויים: אורות בוהקים, הבזקי אור וכו'. זאת במטרה לבחון קיומו של התקף פרכוס ולאפיין אותו.
  • פענוח הבדיקה על ידי נוירולוג מבוגרים או נוירולוג ילדים. כאשר דפוס הגלים בתרשים אינו תקין, הוא יצביע לרוב על קיומן של הפרעות מוחיות, שדורשות המשך בירור הבעיה ומציאת פתרונות.

משך הבדיקה הינו כעשרים דקות. אם יש צורך בבדיקת EEG בשינה וגם במצב ערות, יידרשו כ50-40 דקות לביצועה.

הכנה לבדיקה

לקראת הבדיקה יש להיערך באופן הבא:

  • בערב שלפני הבדיקה, מומלץ לחפוף את השיער ללא שימוש במרכך או בקרמים/תרסיסים לטיפוח השיער והקרקפת.
  • במקרה של בדיקת EEG בשינה – יש לפעול בהתאם להנחיות שיועברו לנבדק על ידינו (לישון פחות בלילה הקודם לבדיקה או להימנע לחלוטין משינה).
  • ב-6 שעות שלפני הבדיקה מומלץ שלא לצרוך מזונות ומשקאות המכילים קפאין.

לקביעת פגישה או לכל שאלה:
טלפון: 03-9444-104
דוא"ל: info@matzpen.co.il
או דרך טופס יצירת קשר, שנמצא בכל דפי האתר מצד שמאל.