ייעוץ פסיכולוגי

מהו ייעוץ פסיכולוגי

ייעוץ פסיכולוגי הינו מפגש בין המטופל למטפל. ייעוץ פסיכולוגי נעשה על ידי איש מקצוע אשר מבין את התהליכים הנפשיים שהמטופל עובר, לרבות: תהליכים פנימיים, מצוקות, קשר בין נפש וגוף ועוד. ייעוץ פסיכולוגי קליני הינו ייעוץ הניתן על ידי פסיכולוג קליני, קרימינולוג קליני, עובד סוציאלי קליני, מטפל בהבעה ויצירה ופסיכיאטר אשר מטפל בצורה טיפול פרטנית ו/או קבוצתית של אחד על אחד.

כל אחד מאיתנו חווה משבר אחד לפחות בחיים, יש כאלה שהעדיפו להתמודד עם המשבר בכוחות עצמם ויש אחרים שבחרו ללכת לייעוץ פסיכולוגי על מנת לנסות ולטפל בבעיה. בעבר, ייעוץ פסיכולוגי נחשב למעין "בושה" בחברה הישראלית אולם בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים הבינו שהליכה לסוג של טיפול פסיכולוגי הינו דבר נורמטיבי שאין צורך להסתיר ולהתבייש בו.

האם אני צריך לקבל ייעוץ פסיכולוגי?

התשובה לשאלה "האם אני צריך לקבל ייעוץ פסיכולוגי?" אינה פשוטה. ברור שאי אפשר ללכת בכל בעיה קטנה שצצה לטיפול פסיכולוגי ולכן כאשר אתם מתלבטים האם לשלוח את ילדכם לטיפול פסיכולוגי, מומלץ לשאול את עצמכם את השאלה הבאה: האם אתם בתור הורים מרגישים שמצבו של הילד מצריך ייעוץ פסיכולוגי או שאולי כדאי לו להתמודד עם הבעיות לבדו? בסופו של דבר, חלק חשוב בהתבגרות של ילדים היא היכולת שלהם להיקלע לקשיים ומצבים לא צפויים ולהתמודד איתם בכוחות עצמם כחלק מחישול שעליהם לעבור. ייעוץ פסיכולוגי עבור ילדים במקרים רבים מועיל גם להוריהם שבפעם ראשונה מקבלים מידע חשוב מאיש מקצוע המדריך אותם איך להתמודד עם הבעיה בצורה מקצועית ונכונה.

איך לבחור ייעוץ פסיכולוגי?

בחירת ייעוץ פסיכולוגי אינה דבר קל. כאשר אתם מחפשים ייעוץ פסיכולוגי תוכלו לבחור בין ייעוץ פסיכולוגי פרטי וציבורי. היתרון בייעוץ פסיכולוגי ציבורי טמון בעלותו היחסית נמוכה וחסרונו מתבטא בכך שכדי לקבוע תור תצטרכו לחכות זמן רב, לא תוכלו לבחור את המטפל ומספר מפגשים טיפוליים לא יהיה גבוה. זכרו – במהלך ייעוץ פסיכולוגי אתם תשתפו ותחלקו עם המטפל את הדברים הכמוסים ביותר שלכם ולכן על המטפל להיות דמות עליה אתם סומכים בצורה אופטימאלית. ייעוץ פסיכולוגי אינו משחק ילדים ולכן מומלץ לא לחסוך בטיב ואיכות הטיפול, בנוסף, כדאי לבדוק את מידת המקצועיות של המטפל בתחום הטיפול הספציפי אותו אתם מבקשים .

סוגים שונים של ייעוץ פסיכולוגי

ישנם סוגים וזרמים רבים בייעוץ הפסיכולוגי. אם ניכנס לרזולוציית טיפול צרה יותר נוכל להבחין בין שני סוגי ייעוץ עיקריים: ייעוץ ארוך טווח וייעוץ קצר טווח. ייעוץ פסיכולוגי ארוך טווח ניתן למטופלים אשר מגיעים לקליניקה עם בעיות הקשורות לאישיות, אורח חיים, נטיות מיניות, דיכאון ,הפרעות נפשיות חריפות יותר ועוד. טיפול כזה הינו טיפול מקיף אשר לוקח הרבה זמן, קחו לדוגמא מטופל שמגיע לייעוץ פסיכולוגי על כך שאינו מצליח לקשור קשר עם אישה. טיפול כזה אינו יכול להימשך 5-6 פגישות משום שהוא מצריך הרבה זמן, אורח רוח ונבירה בעבר של המטופל על מנת לראות ולאתר את הבעיה ממנה הוא סובל.

ייעוץ פסיכולוגי קצר טווח לעומת זאת נוגע לתחומי טיפול "צרים יותר" כגון פוביות שונות: חרדת בחינות, פחד ממקומות סגורים, חרדת טיסות, הרטבת לילה, הדרכת הורים ועוד. באמצעות טיפול ממוקד בבעיה הספציפית ניתן להגיע תך זמן יחסית קצר לתוצאות הרצויות.

ייעוץ פסיכולוגי הינו אמצעי אשר רבים בחברה המערבית בכלל והישראלית צורכים. ייעוץ פסיכולוגי אשר פעם היה נחשב לטאבו עבור רבים מאיתנו הפך בשנים האחרונות לשיטת טיפול מקובלת והמטופלים כבר אינם מתביישים בה. המטרה של ייעוץ פסיכולוגי היא להיעזר באיש מקצוע שיוכל לעזור ולטפל בצורה מקצועית ויעילה. בסופו של דבר, המטרה המשותפת הן של המטפל והן של המטופל היא לפתור את הבעיה ולחיות חיים בריאים, טובים ומאושרים יותר.

לקביעת פגישה או לכל שאלה:
טלפון: 03-9444-104
דוא"ל: info@matzpen.co.il
או דרך טופס יצירת קשר, שנמצא בכל דפי האתר מצד שמאל.