טיפול פסיכולוגי לילדים

טיפול פסיכולוגי לילדים הינו טיפול הנחשב לשכיח ביותר כיום. במאמר זה נסקור סוגי טיפול שונים לילדים בגילאים שונים לרבות: ילדים בגיל הרך, ילדים בשלב בוגר יותר וילדים בגיל ההתבגרות. אם בעבר טיפול פסיכולוגי של הילד היה נחשב לדבר מוקצה והורים רבים חששו לקחת את הילד לטיפול פן יקוטלגו כבעיתיים, הרי שכיום תופעת הטיפול הפסיכולוגי לילדים הינה תופעה מקובלת ומוכרת. מעבר לכך, בכל בית ספר ישנו כיום פסיכולוג חינוכי אשר מרכז את נושא הטיפול בתלמידים.

טיפול פסיכולוגי לילדים בגיל הרך

טיפול פסיכולוגי לילדים בגיל הרך, להבדיל מטיפול בילדים בוגרים יותר, נעשה ברובו באמצעות הדרכת הורים. הורים מודרכים על ידי מטפל מומחה, אשר מלמד אותם לגלות ולהבחין אצל הילדים בהתנהגות שאינה כשורה. בעיות התפתחויות אצל ילדים בגיל הרך יכולות להתבטא בבעיות אכילה, חוסר שינה, קשיי הסתגלות לחברים בגן ועוד. טיפול פסיכולוגי לילדים בגיל הרך נותן להורים את כל הכלים והאמצעים לעלות על הבעיה כאשר היא עוד בחיתוליה וזאת על מנת שיהיה ניתן לטפל בה כמה שיותר מוקדם. גילוי מוקדם של בעיה התפתחותית בגיל הרך יכולה לחסוך לכם הרבה בעיות בשלבי ההתפתחות המאוחרים יותר.

טיפול פסיכולוגי לילדים גדולים יותר

אם בגיל הרך ההורים היו מקבלים ממטפל הדרכה בדבר הטיפול המומלץ לילד שלהם, הרי שככל שהוא מתבגר הטיפול הופך להיות של הילד מול המטפל. בקליניקות רבות ניתן למצוא לצד ספרות פסיכולוגית עבת כרס גם פינת משחקים לילדים קטנים. הפינה הזו נועדה בדיוק בשביל טיפול פסיכולוגי לילדים באמצעות משחקים. הרעיון של טיפול פסיכולוגי לילדים הוא לדמות עבור הילד את העולם שלו באמצעות משחק ועל ידי כך לעלות על בעיות וקשיים בהתנהגותו.

טיפול פסיכולוגי לילדים בגיל ההתבגרות

כולנו זוכרים את גיל ההתבגרות. גיל ההתבגרות הינו גיל בו אנו חווים שינויים הורמונאליים המשפיעים על אופן ההתנהגות שלנו וגורמים לנו לא פעם לבעיות ומצבי רוח משתנים. טיפול פסיכולוגי לילדים בגיל ההתבגרות נועד גם למתבגרים הצעירים אבל גם להוריהם. הורים רבים אשר בפעם הראשונה בחייהם נאלצים להתמודד עם בעיות ואתגרים מהסוג הזה מתקשים להכיל את השינוי הזה ואינם יודעים להגיב בצורה נכונה. טיפול פסיכולוגי לילדים בגיל ההתבגרות, יכין את ההורים לבעיות והאתגרים הניצבים לפניהם. כיום, גיל ההתבגרות הקדים את זמנו וילדים רבים רוצים להיות מבוגרים כבר מגיל צעיר מאוד. ההתמודדות בין הרצונות של הילדים, כמו למשל רצון של ילדות בנות 9-10 ללכת בצורה חשופה, לקנות מותגים ועוד, הינה התמודדות יום יומית עימה מתמודדים הורים רבים אשר חשים לא פעם חוסר אונים מוחלט כלפי הרצונות של הילד.

טיפול פסיכולוגי לילדים והשפעותיו על ההורים

טיפול פסיכולוגי לילדים הינו טיפול אשר את המשמעותו נוכל לראות בגיל מאוחר יותר. ילד קטן אשר סבל מבעיה התנהגותית למשל ולא טופל בזמן, עשוי לגרור את הבעיה לשלבים מתקדמים יותר בהתפתחותו. כיום מקבלים ההורים כלים חשובים ומהותיים אשר עוזרים להם להבין את הילד, צרכיו, רצונותיו וקשייו. הורים רבים שבעבר פחדו לגשת לטיפול פסיכולוגי מהפחד של איך זה ייתפס בחברה מבינים כיום שמטפלים יוכלו להעשיר את הידע שלהם בתובנות רבות שיעזרו להם להתמודד עם גידול הילד. בסופו של דבר המטרה של טיפול פסיכולוגי לילדים היא לאפשר לילדים ולהורים להתמודד עם הבעיות של הילד מתך ידע ולא מתך פחד. טיפול פסיכולוגי לילדים הינו יעיל עבור ילדים רבים אולם חשוב מאוד שההורים לא יישארו אדישים ויהיו עם יד על הדופק. ככל שתשאלו את מטפל בילדים ונוער יותר שאלות, תרצו להבין ולחקור את מהות הבעיה, כך יהיה לכם קל יותר לטפל בה. בהצלחה.

לקביעת פגישה או לכל שאלה:
טלפון: 03-9444-104
דוא"ל: info@matzpen.co.il
או דרך טופס יצירת קשר, שנמצא בכל דפי האתר מצד שמאל.