ד"ר דינה פופוביץ' – מומחית לפסיכיאטריה

רקע כללי ופעילות במצפן קליניק

ד"ר דינה פופוביץ' הינה פסיכיאטרית מובילה וחוקרת קלינית מוכרת בתחומה. בעבודתה הפרקטית והמחקרית היא תורמת רבות למציאת פתרונות למגוון הפרעות פסיכוטיות והפרעות במצב הרוח. ד"ר פופוביץ', המשמשת בשנים האחרונות בתפקיד עוזרת מנהל בי"ח אברבנאל בבת ים, פועלת גם תחת הכובע של פסיכיאטר מבוגרים במחלקת הפסיכיאטריה של מצפן קליניק – מרכז לטיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי. במסגרת פעילותה ותחומי אחריותה במצפן קליניק, היא מספקת שירותי ייעוץ, אבחון וטיפול למבוגרים החווים מצבים פסיכיאטריים והפרעות מסוגים שונים ובכל הרמות.

תחומי פעילות ומומחיות של ד"ר פופוביץ'

עם ידע עשיר וניסיון רב בהם היא אוחזת, ד"ר פופוביץ' פועלת למציאת הפתרונות המיטביים עבור מצבים פסיכיאטריים שונים: הפרעות פסיכוטיות כמו סכיזופרניה, הפרעה דו-קוטבית, אובדנות, מחשבות שווא, מחשבות טורדניות ועוד. כמו כן, היא מספקת מענה לקשת הפרעות במצב הרוח כדוגמת דיכאון, מצבי לחץ, סטרס, התקפי חרדה, מצב רוח ירוד, שינוי במצב הרוח, מצבי התמכרות, מצוקה לאחר אירוע טראומטי, הפרעות אכילה, טיפול בבעיות שינה, התמודדות עם כאבים גופניים או כאבים כרוניים ועוד. ד"ר פופוביץ' שמה את הדגש על טיפול מותאם אישית לכל מטופל עפ"י צרכיו בשילוב של פסיכופרמקולוגיה. הטיפול ניתן בשלל שפות שאותן היא דוברת: אנגלית, עברית, איטלקית, ספרדית וסרבית.

שיתוף פעולה עם סגל מצפן קליניק

כאמור, ד"ר דינה פופוביץ' עובדת במחלקה פסיכיאטרית של מצפן קליניק. היא פועלת במקום בשיתוף עם סגל המחלקה הכולל פסיכיאטר מומחה בכל תחום ולקבוצות גיל שונות כגון פסיכוגריאטר או פסיכיאטר ילדים. ד"ר פופוביץ משתפת פעולה גם עם צוות המטפלים של מחלקת פסיכותרפיה במצפן קליניק בעבודה על מקרים שונים של מטופלים עם הפרעות מצב רוח, ואף מייעצת במגוון נושאים מטיפול בהפרעות אכילה ועד טיפול בבעיות קשב וריכוז אצל מבוגרים. במידת הצורך היא פועלת גם אל מול נוירולוג מבוגרים או נוירולוג ילדים.

השכלה רפואית – נקודות ציון מרכזיות

ד"ר דינה פופוביץ' סיימה את לימודי הרפואה בהצטיינות בפקולטה לרפואה באוני' בולוניה, איטליה.
את ההתמחות שלה בפסיכיאטריה עשתה באיטליה באוני' פיזה.
ד"ר פופוביץ' המשיכה ללימודי דוקטורט אירופאי במדעי המוח באוני' פיזה ובאוני' ברצלונה בספרד.
בהוספיטל קליניק בברצלונה המשיכה ללימודי פוסט-דוקטורט בתחום פסיכיאטריה מותאמת אישית.

ניסיונה המקצועי

ד"ר פופוביץ', פסיכיאטרית קלינית בכירה, עובדת מזה מספר שנים כעוזרת רפואית למנהל בית חולים אברבנאל, בת ים.
בין תפקידיה הקודמים בארץ: ניהול מחלקת פסיכיאטריה ב' במרכז רפואי שיבא תה"ש, וניהול מרפאה להפרעה דו-קוטבית.
בברצלונה, בהוספיטל קליניק, עבדה כפסיכיאטרית וחוקרת קלינית בתוכנית להפרעה דו-קוטבית לצד פרופ' אדוארד ויאטה, מומחה עולמי בתחום.
ד"ר פופוביץ' מרצה במאסטרים העוסקים בנושאי הפרעות מצב רוח ותחלואה כפולה באוני' פיזה באיטליה.

פרסומים ופעילות מחקרית ואקדמית

ד"ר דינה פופוביץ' ידועה בפעילותה המחקרית הענפה, המתמקדת ברובה בתחום הפרעות מצב רוח והפרעות פסיכוטיות. במסגרת זו היא משתפת פעולה עם חוקרים צעירים מרחבי אירופה.
פרסומיה המדעיים כוללים כ-50 מאמרים ויותר מ-1,500 ציטוטים.
הישגיה הראשיים בתחום המחקר הינם בתחום רפואה מותאמת אישית.

חברות באיגודים

  • ארגון מנהלי בתי חולים
  • International Society of Bipolar Disorders
  • European College of Neuropsychopharmacology
  • ארגון פסיכיאטריה ביולוגית

זקוקים לייעוץ פסיכיאטר מבוגרים? צרו קשר עם מצפן קליניק – מרכז לטיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי. לקביעת פגישה עם ד"ר דינה פופוביץ'

לקביעת פגישה או לכל שאלה:
טלפון: 03-9444-104
דוא"ל: info@matzpen.co.il
או דרך טופס יצירת קשר, שנמצא בכל דפי האתר מצד שמאל.