ד"ר איזבלה ירוסלבסקי

רקע כללי ופעילות במצפן קליניק

ד"ר איזבלה ירוסלבסקי היא פסיכיאטרית ילדים ונוער מומחית, עם ניסיון רב באבחון וטיפול בתחום זה. בשנים האחרונות עובדת ד"ר ירוסלבסקי כפסיכיאטרית ילדים ונוער במסגרת מרפאה של קופת חולים כללית, וכן במסגרת מערכת פסיכיאטריית הילדים והנוער במצפן קליניק – מרכז לטיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי. כל פסיכיאטר ילדים ונוער צריך לתת מענה רחב בתחום מאתגר זה, ובהתאם, ד"ר ירוסלבסקי מספקת מענה בייעוץ, אבחון וטיפול בילדים ובנוער במצבים שונים בתחום הפסיכיאטריה – מהפרעות התנהגות ו-ADHD ועד טיפול בילדים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי. בנוסף למענה של פסיכיאטר ילדים ונוער, ד"ר ירוסלבסקי מחזיקה בניסיון רב והתמחות ספציפית בתחום רפואת ההתמכרויות, ומספקת מענה משולב בתחום זה.

תחומי פעילות ומומחיות של ד"ר איזבלה ירוסלבסקי

במסגרת פעילותה בתחום פסיכיאטריית הילדים והנוער, ד"ר ירוסלבסקי אמונה על ביצוע אבחונים וטיפולים בתחום זה על כל צדדיו:

  • אבחנה וטיפול בהפרעות קשב וריכוז ( ADHD ).
  • בעיות התפתחות –אבחנת הגורם ויצירת תכנית טיפול.
  • אוטיזם – אבחנה וטיפול באוטיזם, לרבות אבחנה של לקויות שפה, מוטוריקה וכן קשיים רגשיים ונפשיים, שיכולים לאפיין ילדים ונוער על הרצף האוטיסטי.
  • הערכות סיכון – ד"ר ירוסלבסקי מספקת מענה של הערכות מסוכנות במצבים בהם חושדים שישנו סיכון לילד/בן נוער או לסביבתו בשל מצב פסיכיאטרי.
  • חרדות – הפרעות חרדה הן חלק בלתי נפרד מפסיכיאטריית הילדים והנוער, וד"ר ירוסלבסקי מספקת מענה תרופתי ופסיכותרפי של טיפול בחרדות.
  • דיכאון – אבחנת דיכאון קליני וטיפול במצבים אלה, לרבות מצבי אובדנות.
  • הפרעות התנהגות – טיפול בהפרעות אופייניות בגילאי ילדות ונוער, לרבות מענה בטיפול של מצבים אחרי משבר.

ד"ר איזבלה ירוסלבסקי – שיתוף פעולה עם סגל מצפן קליניק

טיפול במצבים פסיכיאטריים בקרב ילדים ונוער דורש לעתים קרובות מענה רחב של מספר אנשי מקצוע, ויש צורך במערך בריאות נפש רחב כמו זה המוצע במצפן קליניק. במסגרת עבודה במרפאה הפסיכיאטרית לילדים ונוער של מצפן קליניק, ד"ר איזבלה ירוסלבסקי יודעת להפנות גם למענה של נוירולוג ילדים, פסיכותרפיסט ילדים, טיפול פסיכולוגי, בדיקות מעבדה והדמיה כמו בדיקת EEG, בדיקות דם ועוד, וכן מענה תמיכתי-סוציאלי של הדרכת הורים בכל הקשור למצב של ילדיהם ולטיפול בהם. ד"ר ירוסלבסקי מרכזת את הטיפול במצבים נפשיים רבים בקרב ילדים ונוער, ומספקת בעצמה פתרונות עבור המצבים שצוינו מעלה, וכן במצבים של התמכרויות וגמילה.

השכלה והכשרה רפואית

השכלתה הרפואית של ד"ר איזבלה ירוסלבסקי החלה בלימודי הרפואה, אותם ביצעה באוניברסיטת לטביה שבעיר ריגה בלטביה. את לימודי הרפואה סיימה בהצלחה בשנת 2005, ולאחר שנת סטאז' אותה ביצעה במרכז הרפואי ע"ש רבין (בילינסון) בפתח תקווה, החלה את התמחותה בפסיכיאטריית ילדים ונוער. לאחר סיום התמחותה, ד"ר ירוסלבסקי השלימה בהצלחה לימודי רפואת התמכרויות באוניברסיטת תל אביב בשנים 2013-2015. בנוסף, ביצעה הכשרה של קורס טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) לילדים ונוער דרך עמותת חוסן.

ניסיון מקצועי

ניסיונה המקצועי של ד"ר ירוסלבסקי החל בהתמחותה בתחום פסיכיאטריית ילדים ונוער במרכז הרפואי ע"ש רבין. במקביל עבדה גם כרופאה ראשונית מייעצת במרפאת "מוקד" בתל אביב, כמו כן עבדה בעבר כרופאת משפחה בהוספיס בית "צבר" באזור המרכז, כפסיכיאטרית עובדת צה"ל בחיל הים, יחידת "מיטב" ובפיקוד מרכז, וכן כפסיכיאטרית נרקולוגית באשפוזית "לצידך" ביהוד. מאז ועד היום עובדת ד"ר ירוסלבסקי כפסיכיאטרית ילדים ונוער בקופת חולים כללית במרפאת רמת חן ברמת גן ובמצפן קליניק.

פעילות מחקרית ואקדמית

עוד לפני שהחלה בלימודי הרפואה, השלימה ד"ר ירוסלבסקי תואר ראשון בביולוגיה בטכניון, וכן לימודים לתואר שני בנוירוביולוגיה באוניברסיטה העברית. במסגרת לימודי הרפואה שלה, פרסמה ד"ר ירוסלבסקי מאמר בתחום המחלות הזיהומיות בירחון מדעי בתחום.

זקוקים לפסיכיאטרית ילדים ונוער? צרו קשר עם מצפן קליניק – מרכז לטיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי. קבעו פגישה וטיפול עם ד"ר איזבלה ירוסלבסקי.

לקביעת פגישה או לכל שאלה:
טלפון: 03-9444-104
דוא"ל: info@matzpen.co.il
או דרך טופס יצירת קשר, שנמצא בכל דפי האתר מצד שמאל.