טיפול בדיכאון

טיפול בדיכאון

טיפול בדיכאון במצפן קליניק

טיפול בדיכאון הינו אחד השירותים המרכזיים שאנו מספקים ללקוחותינו במצפן קליניק – מרכז לטיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי. השירות כולל טיפול בכל הגילאים ובכל הסוגים והרמות של דיכאון, כגון: דכדוך, דיכאון קליני, דיכאון מג'ורי, דיכאון לאחר לידה, מניה דפרסיה ועוד.
טיפול בדיכאון במצפן קליניק מאופיין במסירות ובאחריות רבה מצד הצוות המקצועי, הכולל פסיכיאטרים למבוגרים ולילדים, פסיכותרפיסטים ונוירולוגים. הטיפול הינו פרטני ומתבצע בשיטות העדכניות והמתקדמות הנהוגות כיום בתחומי הפסיכותרפיה והפסיכיאטריה.
בדומה לכל השירותים הניתנים במסגרת קליניקה מצפן, גם טיפול בדיכאון נעשה באווירה נעימה ואמפתית, תוך שמירה על דיסקרטיות, רגישות ומתן יחס אישי וחם לכל מטופל ומטופלת. הצוות המיומן והמסור והתנאים המיטביים בקליניקה תורמים לחוויית הטיפול החיובית, ובהתאם לכך גם לטיפול יעיל המניב תוצאות מהירות וטובות.

תכנית טיפול מקיפה, מקצועית ויסודית

מטופל המגיע למצפן קליניק עם תסמיני דיכאון, עובר תהליך מקצועי הכולל מספר שלבים: אבחון על ידי פסיכיאטר ופסיכותרפיסט, ייעוץ ובניית תוכנית טיפולית ספציפית, ומעקב אישי אחר התקדמות ותוצאות.
את התהליך המלווה על ידי הצוות המקצועי של מצפן קליניק מובילים:
ד"ר יאנה בייטלמן – מומחית לפסיכיאטריה ופסיכוגריאטריה, בעלת ניסיון מקצועי עשיר בטיפול בבעיות ומחלות פסיכיאטריות ופסיכולוגיות.
ד"ר ויטלי טבלב – Ph.D, מטפל ומדריך מוסמך בשיטתCBT – טיפול קוגניטיבי התנהגותי ובטיפול פסיכודינמי.

דרכי טיפול בדיכאון במצפן קליניק

טיפול בדיכאון ובתסמיני דיכאון מתבצע בקליניקה מצפן בשתי דרכים עיקריות. כל דרך יכולה להוות תכנית טיפול בפני עצמה, אם כי במקרים רבים ולצורך הגברת אפקטיביות הטיפול, ניתן לשלב את שתי הדרכים באותו טיפול:
ייעוץ פסיכיאטרי וטיפול תרופתי – טיפול המבוסס על נטילת תרופות נוגדות דיכאון, המקלות על תסמיני דיכאון במצבים קלים עד אקוטיים. על בסיס ההנחה שהדיכאון נוצר מהעדר ויסות במערך הנוירו-כימי במוח, התרופות הפועלות ליצירת האיזון מביאות להפחתה משמעותית בתופעות הדיכאון. הטיפול התרופתי בדיכאון מומלץ בסוגי דיכאון קשים שמאופיינים במצוקה גדולה, בפגיעה תפקודית או באובדנות, כאשר נדרשת הקלה מיידית. כמו כן, פעמים רבות הטיפול התרופתי מכשיר את הקרקע לטיפול פסיכותרפי אפקטיבי יותר.
ייעוץ וטיפול בשיטות פסיכותרפיה – שיטות טיפול כמו CBT – פסיכותרפיה התנהגותית קוגניטיבית, וטיפול פסיכודינמי, מספקות לאנשים עם דיכאון גם תמיכה רגשית וגם הבנה של מקור הדיכאון. השיטות הפסיכותרפיות מציעות מיומנויות להתמודדות ולמודעות עצמית, אשר מסייעות בשימור השיפור הרגשי ובמניעת מצבי דיכאון נוספים.
בהסתמך על מחקרים רבים, לעיתים נעשה שילוב בין הטיפול התרופתי לפסיכותרפיה.
קביעת סוג הטיפול נתונה בידי הצוות המקצועי, ונעשית תוך בחינת שיקולים שונים כגון: גיל המטופל, רקע בריאותי, שלו, תחום עיסוקו, סוג הדיכאון, רמת החומרה שלו ומידת השפעתו על חיי המטופל.
במקרים בהם נדרש אשפוז פסיכיאטרי ו/או טיפולי חשמל או גרייה מגנטית, המטופל יופנה על ידי צוות הקליניקה לגורמים המתאימים.

לקביעת פגישה או לכל שאלה:
טלפון: 03-9444-104
דוא"ל: info@matzpen.co.il
או דרך טופס יצירת קשר, שנמצא בכל דפי האתר מצד שמאל.