אבחון אוטיזם

אבחון אוטיזם

אבחון אוטיזם פרטי במצפן קליניק

במסגרת השירותים המקצועיים של מצפן קליניק – מרכז לטיפול פסיכולוגי ופסיכיאטרי, אנו מבצעים אבחון אוטיזם פרטי. האבחון מתבצע בשיתוף מספר מומחים מנוסים בתחום : פסיכיאטר ילדים ונוער, נוירולוג ילדים, פסיכותרפיסט, ולעיתים גם קלינאית תקשורת ומרפא בעיסוק. האבחון נעשה בידיהן האמונות ותחת פיקוחן של ד"ר טטיאנה שכטמן – פסיכיאטרית ילדים ונוער, ד"ר יפעת קוינט  – נוירולוגית ילדים.  במסגרת תכנית הטיפול שאנו מתאימים על פי ממצאי האבחון, אנו מספקים גם שירותי הדרכת הורים מפסיכותרפיסט. כמו כן, אנו מבצעים בקליניקת מצפן בדיקת ברה – בדיקת שמיעה לילדים ואנשים עם אוטיזם, שמתקשים לשתף פעולה בבדיקת שמיעה רגילה.

הכלים המסייעים לנו באבחון אוטיזם

עבור ילדים המצויים על ספקטרום אוטיסטי אבחון הוא הפתח לבניית תכנית טיפולית, שעשויה לזמן חיים איכותיים ונורמטיביים ככל האפשר, הן לילד והן למשפחתו. אבחון אוטיזם שידוע כהפרעה נוירו התפתחותית מורכבת, מתבצע במצפן קליניק הן באופן ראשוני לילדים שטרם אובחנו במסגרת כלשהי, והן כאבחון נוסף לאבחונים קודמים.

מכיוון שלא ניתן לאבחן אוטיזם בבדיקה רפואית או פיזית, האבחון מתבצע על ידי תצפיות וכלים דיאגנוסטיים שונים: תשאול מקיף של ההורים, תצפית קלינית על הילד ובחינת חוות דעת מאנשי החינוך שבסביבתו של הילד: גננות, מורים, יועצות חינוכיות ועוד.

מהלך האבחון בקליניקת מצפן

אבחון אוטיזם במצפן קליניק כולל:

  • פגישה של ההורים עם פסיכיאטרית ילדים ונוער, במהלכה מתבצע ריאיון על תפקודו של הילד ומהלך התפתחותו, במטרה למפות את הסימנים שהובילו לפנייה לאבחון. בפגישה זו נשמח לקבל גם חוות דעת מאנשי חינוך וטיפול בסביבת הילד.
  • תצפית קלינית על הילד שנועדה לבחון את התנהגותו הכוללת: תגובתו למטלות שמדמות מצבים חברתיים שונים, רמת השפה ומאפייני דיבור שלו, התנהגות לא מילולית, יכולת המשחק, רמת הדמיון, האינטראקציה שלו עם הוריו, ההתייחסות הרגשית שלו לבודק, יכולת  השיתוף שלו בחוויות, עיסוקו בתחומי עניין ספציפיים ועוד. במהלך המפגש, נעשית גם הערכה לרמה הקוגניטיבית של הילד על פי גילו.
  • הערכה נוירולוגית הנעשית על ידי נוירולוגית ילדים, לצורך שלילת מקור אחר לסימנים המחשידים קיומו של אוטיזם. ההערכה הנוירולוגית משמעותית מאוד כדי להגיע לאבחון מדויק של אוטיזם, שכן לעיתים הסימנים המחשידים נובעים מלקויות אחרות. בהקשר זה מבוצעת במידת הצורך בדיקת ברה לבחינת השמיעה של הילד.
  • מפגש לסיכום ממצאי האבחון, במהלכו ההורים מקבלים פירוט של הממצאים, הבהרת משמעותם והמלצות לטיפול.

מדוע כדאי לבצע אבחון אוטיזם פרטי במצפן קליניק?

אבחון אוטיזם הוא תהליך מורכב ורגיש, שמחייב שילוב של מקצועיות ואנושיות ושיתוף של נבחרת אנשי מקצוע מנוסים מהתחום הרפואי והטיפולי. זהו האפיון של אבחון אוטיזם מיטבי לשיטתנו במצפן קליניק.  אצלנו תמצאו, מעבר למקצועיות הצוות המאבחן, גם סבלנות רבה, מענה לכל שאלה וסיוע בהתמודדות עם האתגר המיוחד. הצוות המלווה את האבחון הוא גם הצוות שאמון על בניית תכנית הטיפול המיטבית, כשהדלתות תמיד פתוחות לייעוץ והבהרות בכל הנדרש.

חשוב לציין כי לרוב, בעלי ביטוח פרטי יוכלו לקבל החזר על האבחון הפרטי בהתאם להסכם עם חברת הביטוח.

החשוב מכל הוא שאנחנו כאן בשבילכם – עם כל הידע, הניסיון, הדיסקרטיות, הרגישות והרצון והיכולת לסייע ככל האפשר במצב הנתון.

לקביעת פגישה או לכל שאלה:
טלפון: 03-9444-104
דוא"ל: info@matzpen.co.il
או דרך טופס יצירת קשר, שנמצא בכל דפי האתר מצד שמאל.